Girls forum
Pozdravljena na forumu ! Pridruži se nam v čarobni svet deklet. Razišči naš forum. V tem ti želimo obilo zabave.

Lp. MT

KazaloPortalPomoč pogostih vprašanjRegistriraj sePrijava

Share | 

recommended books

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
AvtorSporočilo
@Rose
I'm woman
I'm woman

Female Število prispevkov : 2514
Gdaj praznuješ: : 14/10/1997
Starost: : 19
Kje živiš: : Vampirska akademija : 3
Registracija : 28/11/2008

ObjavljaNaslov sporočila: recommended books   Pon Jan 04, 2010 4:46 pm

tukej vam bom priporočala knjige ;)
Koda:
[size=9][i][b]Ime knjige:[/b]
[b]Avtor/ica knjige:[/b]
[b]Slika (če se le da):[/b]
[b]Opis:[/b]
[b]Mnenje:[/b]
[b]Ocena od 1 do 10:[/b][/i][/size]

komentarji spadajo pod temo komentarji
Nazaj na vrh Go down
@Rose
I'm woman
I'm woman

ObjavljaNaslov sporočila: Re: recommended books   Pon Jan 04, 2010 7:38 pm

Ime knjige: Zvezde sijejo v temi
Avtor/ica knjige: Johanna Thydell
Slika (če se le da): http://www.zalozbamis.com/zen/index.php?main_page=popup_image&pID=304&zenid=bb55b314f902fec769ef22eed62583c1
Opis:
  • Trinajstletna Jenna je povprečna trinajstletnica, zaljubljenega v sosedovega fanta, ki je ne opazi, in ima prijateljico, ki je taka siva miška kot ona. V šoli nima težav, čeprav se ji v življenju zgodi najhujša stvar mama zboli za rakom. Za Jenno med tem, ko je mama v bolnici, skrbita babica in dedek, saj je oče mamo zapustil še pred Jenninim rojstvom. Med maminim umiranjem, se Jenna spoprijatelji s prezgodaj odraslo lepotico Ullis, dekletom, ki ji vse sošolke zavidajo. Da zunanjost ni vse in da se za lepoto lahko skrivajo prestrašenost, osamljenost in nesrečnost, spozna tudi Jenna.
  • Trinajstletno Jenno bi moral skrbeti le šolski uspeh in način, kako bo pritegnila pozornost lepega Sakkeja. A pri njej doma so hodulja s koleščki, kupi tablet, stol za prhanje in prilagojeno pohištvo. Njena mama je zbolela za rakom. Na stropu Jennine sobe pa so zvezde, ki sijejo v temi. Pod eno izmed njih je skrila pesem.

Mnenje: meni mi je knjiga ful ušeč .. govori pač tko o problemih itd. .. je zanimiva, poučna, napeta, mogoče malo žalostna (usaj zame .. mene mi je u dveh poglavjih šlo na jok) ampak je useeno zanimiva in jo ful priporočam
Ocena od 1 do 10: 10
Nazaj na vrh Go down
@Rose
I'm woman
I'm woman

ObjavljaNaslov sporočila: Re: recommended books   Pon Jan 18, 2010 6:50 pm

priporočam vse knjige od Twilight sage ;) več naslednjič
Nazaj na vrh Go down
@Rose
I'm woman
I'm woman

ObjavljaNaslov sporočila: Re: recommended books   Čet Jan 28, 2010 8:01 pm

Ime knjige: Jutranja zarja
Avtor/ica knjige: Stephenie Meyer
Slika (če se le da): http://nesha3nezy.blog.siol.net/files/2009/06/jutranjazarja.jpg
Opis:
  • Jutranja zarja se začne z Edwardovo in Bellino poroko. Medene tedne preživljata na Esminem otoku, otoku, ki ga je Carlisle podaril Esme za poročno darilo. Na njuno poročno noč se prvič ljubita in zjutraj je Bella polna modric, Edward pa je ves obupan. Obljubi ji, da se dokler je človek, ne bosta več ljubila, vendar obljubo prelomi. Bella na medenih tednih zanosi.

Edward in Bella se odpeljeta nazaj v Forks in Edward jo skuša prepričati v splav, vendar Bella ni za. Pri tem jo podpira tudi Edwardova posvojena sestra, Rosalie Hale, vendar Edward ni prepričan, če Rosalie želi Belli samo najboljše. Kmalu pa tudi Edward vzljubi otročička, saj lahko sliši, kaj misli (Edward lahko bere misli).

Bella ob porodu skoraj umre, vendar jo Edward še pravi čas spremeni v vampirko. Rodi deklico, Renesmee Carlie Cullen. Nekaj časa se Bella ne sme pribljižati Renesmee, saj bi jo lahko ogrožala (Renesmee je napol vampir, napol človek), zato z njo večino časa preživi Rosalie. Belli povejo samo za Renesmeeinino nenavadno hitro rast in tako fizično kot psihično razvijanje. Ko pa Bella Renesmee prvič vidi, ugotovi, da je volkodlak Jacob Black, ki je bil do Renesmeeninega rojstva zaljubljen v Bello samo, z Renesmee doživel vtisnjenje - postopek, pri katerem volkodlaki najdejo dušo dvojčico. Tudi to, da je Jacob Renesmee nadel vzdevek po pošasti iz Ness Locha in jo od takrat dalje vsi kličejo Nessie, Belli ni niti najmanj po godu.

Jacob ustanovi svoj trop volkodlakov in se upre Samu Uleyju, dotakratnemu voditelju tropa volkodlakov iz Forksa. Temu se kmalu za tem pridružita Leah in Seth Clearwater: Seth zato, ker je Jacob njegov vzornik, številka ena in zagotovo pred Samom, Leah pa zato, da bi prebolela nesrečno razmerje, ki ga je imela s Samom in da bi varovala mlajšega brata.

Vampirka Irina napačno obvesti Volturijeve (nekakšna kraljeva družina vampirjev), da je Renesmee nesmrten otrok (to so vampirji, ki so jih kot otroke spremenili in se nikoli ne postarajo, torej nikoli ne odrastejo ter se ne znajo obvladovati: ko je razsajala kuga je veliko vampirjev majhne dojenčke spremenilo v vampirje, vendar so to prepovedali). Ko Volturijevi prispejo v Forks, da bi uničili tako Renesmee, kot Cullenove in Bello, pa jim Cullenovi in njihovi prijatelji dokažejo, da Renesmee ni nesmrten otrok. Volturijevi odidejo in Edward in Bella lahko končno zaživita skupaj s hčerko.

Knjiga je bila napisana v treh delih: prvi del je bil napisan iz Bellinega zornega kota, zato mu je naslov Bella, drugi del nam pripoveduje Jacob, zato mu je tudi naslov Jacob in zgodbo tretjega dela spet gledamo iz Bellinih oči, zato mu je naslov Bella.

Mnenje: mene mi je močno, močno, močno, močno ušeč .. najbolš knjiga v Twilight sagi .. resno .. ful ful ful ful priporočam
Ocena od 1 do 10: 10+++++ (najvišja ocena, kar lohk knjiga dobi pr men .. ;D )
Nazaj na vrh Go down
@Rose
I'm woman
I'm woman

ObjavljaNaslov sporočila: Re: recommended books   Pon Jun 21, 2010 2:51 pm

Ime knjige: Iskanje J. J.
Avtor/ica knjige: Anne Cassidy
Slika (če se le da): http://grlica.slo.net/components/com_virtuemart/shop_image/product/e658126db3fab72f2a244299fe3ebe62.jpg
Opis:
  • Pretresljiva in čustveno nabita zgodba, ki opisuje posledice in motiv za kruto dejanje, kot je umor otroka. Alice Tully je na prvi pogled povsem običajna šestnajstletnica, ki pa se v resnici skriva pod drugim imenom, kajti skuša ubežati pred žalostno in nasilno preteklostjo, ko si je umazala roke s krvjo svoje najboljše prijateljice. Zgodba se dogaja šest let po tragičnem dogodku, ko se Jenifer Jones, danes Alice Tully, še vedno sooča z dnem, ko ji je usoda na tako krut način obrnila hrbet in ji praktično onemogočila normalno življenje. Kljub vsem bralcem dobi odgovor na ključno vprašanje: Zakaj se je to sploh zgodilo?

Mnenje: mene mi je zelo všeč. ko sem jo brala je nisem mogla več odložit. zelo jo priporočam. Very Happy meni je bla ful ušeč.
Ocena od 1 do 10: 10++
Nazaj na vrh Go down
@Rose
I'm woman
I'm woman

ObjavljaNaslov sporočila: Re: recommended books   Pet Feb 11, 2011 5:20 pm

Ime knjige: zbirka Vampirska Akademija
Avtor/ica knjige: Richelle Mead
Slika (če se le da): klik
Opis: klik
Mnenje: ful je dobra knjiga. ni taka kot Twilight, ker če bi bila bi jo sovražila, ampak je boljša kot Twilight! usaj meni no. in je res ful zanimiva, js je nisem mogla odložit, ko sem 1x začela brat. u dveh dneh sem prebrala xD do zdej sem prebrala 3 dele, potem bom še 4 del in ko bojo pršli u slovenščini še 5 in 6, jih bom tudi prebrala
Ocena od 1 do 10: 10+++++ (jo ful ful priporočam)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: recommended books   Today at 2:13 am

Nazaj na vrh Go down

recommended books
Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1